e
sv

Hostelde Nasıl Konaklanır ? Hostel Nedir ?

Hostel Nedir ? Hostelde Nasıl Konaklanır ? Tavsiyeler, öneriler...
avatar

admin

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hostelde Nasıl Konaklanır ? Hostel Nedir ?

Hostelde Nasıl Konaklanır: Hostel seçimi gezgin bir ruh haline sahip insanlar için çok değerli bir alternetiftir. Bu yüzden pek çok gezgin de, seyahetleri sırasında buralarda kalmayı tercih ederler. Bu yöntem onlara daha ekonomik bir gezi fırsatı sunar.

Hostel Nedir?

"Hostel

Hostel aslına bakarsanız ilk olarak yurt dışında okuma planı yapan öğrenciler için tercih edilen bir pansiyon çeşidiyken, günümüzde artık konaklamaya düşkün seyyahlar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir butik otel türüne döndü. Hosteli aslında lüks olmayan, otellere göre kalitesi daha düşük ve ucuz konaklama imkanı sağlayan butik oteller olarakta nitelendirebiliriz. Zamanla bu konaklama çeşidi; genellikle sırt çantalı otostopçular, öğrenciler ve gençler tarafından da sıklıkla kullanılmaya başladı.

Hostelde Karma Odalarda Kalmak:

Hostelde Karma Odalarda Kalmak

Hostellerde bayanlı erkekli karma odalarda kalma şansınız vardır.

Karma odalar, kız ve erkek karışık odalarda konaklamaktır. Bu seçenek kadınlar ya da erkeklerin aynı oda da kalması için engel bulunmadığını zaten anlatıyordur. Pekte güvenilir olduğundan bahsedemesekte var olan bir oda konaklama çeşitlerindendir. Çünkü odalar çoğu zaman sadece sizin tanıdığınız karma gruplardan oluşmuyor. Haliyle bu durum özellikle kadınlar için risk anlamına geliyor. Bir çoğunda banyolar ortak kullanım alanına sahip. Yatak odalarınında ortak kullanım alanında olduğunu varsayarsak, ortamın ne kadar güvenilir olduğuyla ilgili net bir tiyo vermiş oluruz. Yalnız tabii ki bu odalarda iyi insanlarla arkadaşlıklar kurup, kalıcı dostluklar edinme şansınızında olduğunu söylemekte fayda var.

Hostelde Sadece Kadınlara Özel Odalarda Kalmak:

Hostelde Sadece Kadınlara Özel Odalarda Kalmak

Hostellerde fiyat farkını ödeyerek sadece kadınlara özel odalarda da kalabilirsiniz..

Aynı zamanda hostellerin karma odalarında, sadece kadınlar ve erkekler şeklinde seçimler de bulunmaktadır. Tabii ki konaklama ücretinin de aynı oranda yükselmesi söz konusu. Zaten konuya ekonomik açıdan baktığınızda ise karma odaların diğer hostellere göre daha ucuz konaklama imkanı sunduklarını gözlemleyebilirsiniz. Karma odalarda kalarak; seyahat planlamanızda veya farklı işlevlerinizde bütçenizi biraz daha artırabilirsiniz. Hatta deneme yanılma yöntemiyle, bir kaç gece kalarak test edebilme şansınız olduğunu unutmayın.

Bazı kadınlar diğer kadınlara göre daha seçici ve hassas olabilmektedir. Bu yüzden de karşı cinsle aynı odada kalmak istemezler. Çünkü kadınlara özel odalar her zaman karma odalara göre daha temiz ve düzenlidir. Yine de kadınlara özel odalarda rahatsız edici gürültülere, ışığa ya da horlamaya maruz kalabilirsiniz. Gezmek ve ekonomik yönden tasarruf etmek için bu tarz ortamlara katlanılması gerektiğini düşünenlerin de oldukça yüksek sayıda olduğunu hatırlatmak gerekir. İnsanlar bu tarz konaklama alternatiflerinden faydalanıp, gezi planını daha fazlatma uzatma yollarına gidebiliyorlar. Ki devrin tasarruf etme devri olduğunu düşünürsek pekte haksız sayılmazlar.

Eğer bu tarz karmaşık ortamlara alışık değilseniz ve uyku hassaslığıyla ilgili problemleriniz varsa, mutlaka kadınlara özel hostel odalarını tercih etmelisiniz. Kadın gezginler, erkek gezginlere göre daha temiz ve bu tarz konularda daha hassas olmaktadırlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hostelde Nasıl Konaklanır ? Hostel Nedir ?