e
sv

En Popüler Avrupa Kültür Turları

En Popüler Avrupa Kültür Turları

En Popüler Avrupa Kültür Turları

Sıcak havaların geride kaldığı sonbahar mevsimi, Avrupa seyahati gerçekleştirmek için oldukça ideal dönemlerden. Bu sebeple, kültürle yoğrulan güzel bir Avrupa yolculuğu için Avrupa’nın en gözde kültür turlarını sizler için bir araya getirdik.

Avrupa’nın En Gözde Kültür Turları 

1. Roma, İtalya

En Popüler Avrupa Kültür Turları

En Popüler Avrupa Kültür Turları. Kolezyum, İtalya.

Kadim şehir Roma’nın her köşesinden adeta tarih fışkırıyor. Özellikle Kolezyumdan Roma Forumu’na, Vatikan’dan Trevi Çeşmesi’ne, İtalya’nın başkentinde gezilecek yerler saymakla bitmez. Ayrıca şehri keşfetmenin en iyi yolu, yürüyerek arşınlamak. Üstelik güneş şehir turunuzu daha da keyifli hale getirecek.

Ancak o müze senin bu tarihi yapı benim gezerken, ünlü İtalyan mutfağının tadını çıkarmayı da unutmayın, kendinizi muhteşem yemeklerle şımartın.

2. Barselona, İspanya

Barselona, İspanya. Photo by Katerina Zhang

Sanat ve mimarinin buluştuğu “cool” kent Barselona görenleri büyülüyor. Özellikle Avrupa’nın en sevilen pazarlarından biri La Boqueria’da gözleriniz ve damağınız bayram etsin. Aynı zamanda kendinizi renklere, kokulara ve tatlara bırakın.

Tabii Barselona’ya gelip, kentin en önemli simgelerinden La Sagrada Familia kilisesini de görmeden dönmek olmaz. Özellikle Teatral cephesi, nefes kesen ayrıntıları ve muhteşem mimarisiyle bu başyapıtı kendi gözlerinizle görmeniz lazım. Ayrıca soğuk kış günlerine merhaba demeden biraz daha güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, Barselona sahili tam size göre. Özellikle plajlarda denize girebilir, sahil boyunca uzanan barlarda yorgunluk atabilirsiniz.

3. Nice, Fransa

En Popüler Avrupa Kültür Turları

Nice, Fransa.

Fransız Rivyerası’nın incisi Nice, belle epoque tarzı yapıları, pitoresk sokakları ve sahiliyle dikkat çekiyor. Üstelik Fransa’nın güneyinde yer alan kentte eylül ayları genelde güneşli ve sıcak geçiyor. Özellikle Nice’i keşfetmeye, Eski Şehir’de bulunan, gece gündüz kalabalıkların eksik olmadığı Le Cours Saleya meydanından başlayabilirsiniz.

Ayrıca 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden Opera de Nice’te, bale, opera izleyebilir konser dinleyebilirsiniz. Ardından da sokakları turlayıp, güzel bir mekanda oturup bu pastoral şehrin güzelliklerine, kokularına ve seslerine kendinizi kaptırabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Popüler Avrupa Kültür Turları