e
sv

Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri

Palm Cumeyra, Dubai
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri: Dalış yapmayı sever misiniz? Hayır hayır suya değil, bildiğiniz yer yüzeyine atlamak. Hem de paraşütle.

Palm Cumeyra, Dubai

Palm Cumeyra, Dubai. Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri..

Palm Cumeyra, Dubai

Listemizin başında olma sebebi diğer atlayış mekanlarından bir noktada ayrılıyor olması. Şehir içinde atlayış yapılan tek yer olmasından ötürü ayrı bir yere sahip. Basra Körfezi ve Dubai’nin mükemmel şehir manzarası eşliğinde atlayış yapmak gerçekten heyecan verici.

Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

Paraşütlü atlayışa en uygun yerlerden biri şüphesiz Hawaii. 3.000 metreye kadar yükseklikten yapılabilen atlayışlar, hayranlık uyandıran yanardağlar ve geniş alanlara yayılmış palmiyelerin manzarasıyla bambaşka bir seviyeye ulaşıyor. Hawaii’de atlayış yapmak, günümüzde birçok skydiving sporcusunun ‘’Ölmeden önce yapılacaklar’’ listesinde yer alır.

Interlaken, İsviçre

Interlaken, İsviçre

Interlaken, İsviçre

Extreme sporlarla ilgili uzun bir geçmişe sahip olan Interlaken, ‘’iki göl arasındaki cennet’’ tabiriyle bilinir. Mükemmel doğası hali hazırda birçok turistin ziyaretinin sebebi. Ancak konumuz olan skydiving de bölgede oldukça yaygın. Özellikle bu spora yeni başlayanlar için tehlikenin az olduğu bir bölge ve bu sebeple çokça tercih ediliyor.

Everest Dağı, Nepal

Everest Dağı, Nepal. Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri..

Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri, Everest Dağı, Nepal

Deniz seviyesinden devasa bir yükseklikte bulunan Everest Dağı, kısacası dünyanın en büyük dağı olarak kabul edilmektedir. Haliyle skydiving için de dünyanın en uygun yerlerinden biri olduğunu düşünmek pek zor değil. Karla kaplı Himalayalar’ın üzerinden, bir uçağın içinden çıkıp dalış yapmak büyük bir adrenalin içerir, bu spora meraklıysanız en iyi deneyimlerden biri şüphesiz Everest’den atlamak olacaktır.

Pattaya, Tayland

Pattaya, Tayland

Pattaya, Tayland

Resmi kayıtlara göre Güneydoğu Asya’daki tek paraşütlü atlayış bölgesi Pattaya’dır. Tayland’ın batı kıyılarının manzarası eşliğinde, güvenli bir atlayış deneyimi sunuluyor. Atlayışı tamamladığınızda kendinizi yemyeşil bir doğanın içinde buluyorsunuz, olağanüstü bir deneyim.

Doğa Harikası Naturköy Nerede?

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dünya’nın Paraşütlü Atlama İçin En iyi 6 Yeri