e
sv

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler..
avatar

admin

 • e2

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler:

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler: Türkiye özellikle dört mevsimi barındıran bir şehir.  Kısacası her mevsiminde tatil yapılabilmesi ülke turizminin en önemli özelliklerinden birisidir. Aynı zamanda termal kaplıcalar da son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu özellikleri kaplıcaları son zamanların popüler destinasyonlarından biri haline getirmiştir.

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler..

Kaplıcalara Giderken Alınması Gerekenler..

Termal bir tatile çıkacaksanız, yanınız almanız gereken birkaç şey bulunmaktadır. Daha önce termal tatile çıkmadıysanız, özellikle bu makaleyi okuyup, eksiksiz bir şekilde tatile gitmenizi öneririz.

Hamam Seti:

Hamam Seti. Bu set olmazsa olmazlardandır, lakin artık hamamlarda da bu tarz setler satılmaktadır.. Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler..

Hamam Seti. Bu set olmazsa olmazlardandır, lakin artık hamamlarda da bu tarz setler satılmaktadır..

Termal tesis alanlarının hemen hepsinde hamam bulunmaktadır. Ayrıca bu hizmetin yanı sıra hama içerisinde kese, köpük ve masaj için de görevliler bulunur. Ancak kendi temizliğinizi kendiniz halletmek isterseniz de, yanınızda mutlaka hamam seti götürmelisiniz. Hamam seti içerisinde lif, topuk taşı, kese gibi malzemeler bulunmaktadır.

Havlu ve Bornoz:

Havlu ve Bornoz. Bu ürünler olmadan olmaz, lakin hamamlarda bulabiliyorsunuz; ancak yıkanmış ve kullanılmış ürünler oluyorlar genelde..

Havlu ve Bornoz. Bu ürünler olmadan olmaz, lakin hamamlarda bulabiliyorsunuz; ancak yıkanmış ve kullanılmış ürünler oluyorlar genelde..

Otelin verdiği eşyaların yanı sıra ayriyeten havlu ve bornoz götürmelisiniz. Özellikle temizlik açısından titiz kişiler için bu konu önemlidir. Otelin verdiği eşyaları kullanmak istemezseniz, evden götürmelisiniz. Bu şekilde termal içerisindeki spa merkezlerinden de yararlanabilirsiniz.

Bikini ve Şort:

Şort. Şortsuz gitmeyi düşünmüyorsunuzdur umarız :) Özellikle fazla sıkmayan ve rahat şortlar ve bikiniler tercihiniz olmalı..

Şort. Şortsuz gitmeyi düşünmüyorsunuzdur umarız 🙂 Özellikle fazla sıkmayan ve rahat şortlar ve bikiniler tercihiniz olmalı..

Termal tatile çıktığınızda elbette tüm olanaklardan yararlanmak gerekmektedir. Ayrıca yararlanırken de gün boyu ıslak kalabilirsiniz. Hasta olmamak ve daha sağlıklı bir tatil için yanınızda birden fazla mayo ve şort götürmelisiniz. Buna ek olarak ise elbise, pareo gibi deniz giysileri termal içerisinde kullanabilirsiniz.

Kaymaz Terlik:

Kaymaz Terlik. Terliğinizde yanınızda olmalı ama kaymayan cinsinden..

Kaymaz Terlik. Terliğinizde yanınızda olmalı ama kaymayan cinsinden..

Termal içerisinde havuz ve sıcak su gibi hizmetlerden yararlanırken, kaygan zemine dikkat etmeniz gerekir. Yanınıza alacağınız kaymaz bir terlik, düşme riskini ortadan kaldıracaktır.

Yardım Kiti:

Tansiyon hastaları için termal tesislerin sauna gibi hizmetlerini kullanmak sakıncalı olabiliyor. Ayrıca tansiyonunuz yoksa bile uzun süre sıcak alanda kalmak tansiyonunuzu düşürebilir. Bu gibi durumlar için yanınızda seyahat boy yardım kiti taşımalısınız. Lüks termal tesislerde doktor, hemşire gibi sağlıkçılar hizmetinizde olabilir ancak yine de çantanızda bulundurmanız da fayda var.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Rabia
  2 yıl önce

  Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ediyorum

  yorum beğen
  • admin
   2 yıl önce

   Biz teşekkür ederiz. Umarız faydası olur..

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Termal Otele Giderken Alınması Gerekenler