e
sv

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

Türkiye’nin birçok şehrine düzenli uçuşların artmasıyla birlikte uçakla seyahatler yaygınlaşmış durumda. Dolayısıyla şehirler arası yolculuklarda uçağı tercih edenlerin sayısı da katlanarak büyüyor. Ancak yurt içi uçak bileti arayanlar fiyatlarından şikayet ediyor. Yurt içi uçak bileti almanın püf noktalarına göz gezdirerek uygun uçak bileti bulmak mümkün.

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

1. Hava yolu firmasının sistemine üye olun

Yurt içi hatlarda sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin kampanyalarını öğrenmenin en kolay yolu, bu şirketlerin mail listesine dahil olmak. Sisteme dahil olanlar, firmanın kampanyalarından öncelikli olarak haberdar oluyor. Ayrıca dönemsel olarak sadece üyelere yönelik gerçekleşen kampanyalardan yararlanma imkanı da söz konusu.

2. Esnek tarihlere göz atın

Uçak bileti aramalarında esnek tarihlere göz atmak, daha uygun fiyatlı bilet bulmaya yardımcı oluyor. Seyahat tarihinizi kendinizin belirleyeceği bir durum varsa alternatif tarihleri sorgulatarak daha ucuz olan günlerde yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca hafta içi günlerin daha uygun olduğunu hatırlatmakta yarar var.

3. İndirimli yaş ve meslek gruplarına bakın

Bazı hava yolu şirketleri yaş gruplarına ya da mesleklere özel tarife ve indirim uyguluyor. 25 yaş altı genç, 60 yaş üstü yaşlı, 12 yaş altı kategorisi çocuk, aynı soyadı taşıyan birden fazla yolcu ise aile indiriminden yararlanabiliyor. Özellikle öğretmen, gazeteci ve öğrencilere de özel indirim yapan firmalar bulunuyor. Ayrıca üyelik sistemi bulunan bazı hava yolu şirketleri doğum gününde uçmak isteyen müşterilerine indirim sağlıyor.

4. Aktarmalı biletleri karşılaştırın

Bazı hatlarda yoğunluk ya da başka sebeplerden dolayı fiyatlar bir anda yükselmiş oluyor. Böyle durumlarda gideceğiniz destinasyonun aktarmalı ulaşım seçeneklerine bakmanız gerekiyor. Bu şekilde fazladan birkaç saatlik yolculukla daha uygun fiyatlarla uçmak ve tasarruf etmek mümkün.

5. Gidiş-dönüş bilet alın

Seyahate gidilecek noktaya karar verdikten sonra uçak biletini gidiş-dönüş almak avantaj sağlıyor. İnternetten bilet alımlarında ödenen hizmet bedeli tek yön bilet için de, gidiş-dönüş bilet için de standart. Dolayısıyla ayrı zamanlarda tek yönlü 2 bilet almak yerine, gidiş dönüş biletini aynı anda almak fazladan ödenecek parayı cepte tutuyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası