e
sv

İstanbul Deniz Müzesi Gezi Rehberi

İstanbul Deniz Müzesi: Şehrin en önemli deniz müzesidir. Özellikle deniz severler için paha biçilmez eserlere sahiptir..
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Deniz Müzesi Gezi Rehberi: Müze, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un en değerli mirasları arasında olmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmemektedir. Bunun nedeninin çeşitli sebeplerden kaynaklanan tanıtım yetersizliği olduğunu düşünüyoruz. Haftasonu gezilecek yerler planınıza İstanbul Deniz Müzesi’ni de katabilirsiniz.

İstanbul Deniz Müzesi Hakkında Bilgi:

İstanbul Deniz Müzesi: Şehrin en önemli deniz müzesidir. Özellikle deniz severler için paha biçilmez eserlere sahiptir..

İstanbul Deniz Müzesi: Şehrin en önemli deniz müzesidir. Özellikle deniz severler için paha biçilmez eserlere sahiptir..

Müze, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlıdır. 1897 yılında açılmıştır ancak araya İkinci Dünya Savaşı girince bugünkü halini alması 1961 yılında gerçekleşmiştir. Kısacası İstanbul Deniz Müzesi, denize ve tarihe düşkün her insanın hayatında bir kere de olsa uğramak isteyeceği bir yerdir.

İstanbul Deniz Müzesi’nde Neler Var?

İstanbul Deniz Müzesi’nde Neler Var ? Bu müzede saltanat kayıklarından, gemilere, gemilerden silahlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ancak tüm katlarını gezmek kaydıyla.. İstanbul Deniz Müzesi Gezi Rehberi..

İstanbul Deniz Müzesi’nde Neler Var ? Bu müzede saltanat kayıklarından, gemilere, gemilerden silahlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ancak tüm katlarını gezmek kaydıyla..

Türkiye’nin ilk ve en büyük deniz müzesidir. Bununla birlikte içerisinde ise 20 binden fazla tarihi eser bulunmaktadır.  Aynı zamanda müze 4 ana salon, çocuk odası, çok amaçlı salon, sinevizyon salon, 2 sanat galerisi ve 2 dinlenme yerine sahiptir.

Müze 4 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kadırgalar, ikinci bölümde saltanat kayıkları, üçüncü bölümde Atatürk’ün kayıkları ve son bölümde de piyade kayıkları vardır. İstanbul Boğazı manzarasına sahip müzede dolaşırken tarihin izlerine tanıklık edebilirsiniz. Aynı zamanda müzenin üst katında Kaptanı Derya Barbaros Hayreddin Paşa ve Fatih Sultan Mehmed’in odası bulunmaktadır.

Müzede yalnızca gemiler, kadırgalar, kayıklar değil aynı zamanda tarihi mezarlar, su bombaları, kitabeler, toplar, taşlar, kovanlar, tuğralar ve kovanlar da bulunuyor. Özellikle müzenin ikinci bölümünde Fatih Sultan Mehmed’e ait mabeyn kayıklarını, harem kayıklarını, piyade kayıklarını ve padişah tahtını görebilirsiniz.

İstanbul Deniz Müzesi Giriş Saatleri:

Tarihin canlı tanığı olan İstanbul Deniz Müzesi, 15.000’den fazla kitap koleksiyonu sahiptir. Aynı zamanda tarihi eserleri ile gidilmesi gereken müzeler arasındadır. Özellikle pazartesi günleri hariç haftanın her günü açık olan müzede giriş saatleri ise 09.00-17.00 arasıdır. Fakat yaz döneminde ise bu saatler 10.00-18.00 olarak değişmektedir.

İstanbul Deniz Müzesi Giriş Ücreti 2021:

İstanbul Deniz Müzesi Giriş Ücreti 2021: Giriş ücretleri fotoğraf ve video çekmeyecekler için 10 TL'dir. Öğrenciler için ücretsizdir. Bu yüzden tüm öğrencilerin, böyle tarihi değerlere sahip müzeyi mutlaka ziyaret etmesini öneririz.

İstanbul Deniz Müzesi Giriş Ücreti 2021: Giriş ücretleri fotoğraf ve video çekmeyecekler için 10 TL’dir. Öğrenciler için ücretsizdir. Bu yüzden tüm öğrencilerin, böyle tarihi değerlere sahip müzeyi mutlaka ziyaret etmesini öneririz.

İstanbul Deniz Müzesi giriş ücreti yetişkinler için 10 TL’dir. Aynı zamanda öğrenciler için ücretsizdir. Müzede fotoğraf çekimi yaptırmak 20 TL’dir. Video çekimi 40 TL ve sesli rehber ücreti de 25 TL’dir. Sesli rehber Türkçe, Almanca, Arapça, Japonca, İngilizce, İspanyolca için çeviri yapmaktadır.

Adres: Deniz Müzesi Komutanlığı Sinan Paşa Mh. Beşiktaş Cad. 6/1 Beşiktaş / İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0212 327 43 45

Konum için tıklayın..

İstanbul Deniz Müzesi Gezi Rehberi ve Nasıl Gidileceği Bilgileri..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Deniz Müzesi Gezi Rehberi