e
sv

Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi

Gürcistan, özellikle doğal güzellikleri ve yaylalarıyla Türkiye'deki Karadeniz coğrafyasıyla benzerlik taşımaktadır..
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi:

Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi: Bildiğiniz üzere uçak bileti, vize, konaklama derken insanların artık farklı ülkelerden ziyade kendi ülkelerinde bile tatil yapabilmeleri oldukça zor bir hal aldı. Bunun yanında Avrupa ülkelerinden daha farklı olarak günlük 30-40$ ile geçinebileceğiniz bazı ülkeleri sıralayacağız.

Nepal:

Kathmandu,Nepal

Kathmandu,Nepal

Nepal’ın başkenti bildiğiniz üzere Kathmandu, deprem sonrasında ekonomi bakımından oldukça sarsılan Nepal’de halk günlük 2-3$ ile geçimini sürdürüyor. Bu nedenle turistlerin gezdiği en ucuz ülkeler sırasında Nepal başı çekiyor. Konaklama konusunda iyi puanlar almış hotellerin günlük fiyatları 2 kişi 7-8$ arasındadır. Yemek konusunda kişi başı 5$, Toplu taşıma 0,25 cent, 1 Litre benzinin fiyatı ise 1$ civarındadır. Yani günlük 25$ ile çok rahat bir şekilde bir yaşam sürdürebilir, dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Hindistan:

Hindistan. Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi..

Hindistan

Ülke gerçekten çok farklı bir ülkedir. Nedeni ise milyonlarca insanın sokaklarda yokluk çekmesi. Bu yüzden sizleri de turistik açıdan gittiğinizde oldukça etkileyebilmektedir. İnsanlar Hindistan’ta günlük 2-3 dolara yaşamaya çalışmaktadır. Özellikle konaklama için bir kişi günde 4$’a kalmak için bir hostel bulabilir. Dışarıda yemek yemenin bedeli kişi başı ortalama 5 dolardır. Toplu Taşıma 0.25 cent, Benzin ise litre başına 1$ veya üzeridir. Burada da günlük ortalama 30-35 dolar arası bir gün geçirebilirsiniz.

Kamboçya:

Kamboçya

Kamboçya

Bu ülke bildiğiniz gibi bundan onlarca yıl önce iç savaş sonrası birçok insanın hayatını kaybetmesiyle bilinmektedir. Ülkede turistik açıdan Siem Reap şehrinde bir tapınak bölgesi olan Angkor Wat bulunmaktadır. Konaklama yine kişi başı 4$ civarındadır. Yemek için ortalama rakam 4 dolardır. Toplu Taşıma 1 dolar ve benzinin litresi ise yine 1 dolardır.

Laos:

Laos. Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi..

Laos

Adını pek duymadığınızı duyar gibiyim. Fakat yaşanılacak en ucuz ülkelerden bir tanesidir. Konaklama için kişi başı 5 dolar yeterlidir. Yemek fiyatları 4 dolar civarındadır. Bununla birlikte toplu taşıma 0,80 cent, 1 Litre benzin ise 1,30$ civarındadır.

Vietnam:

Vietnam

Vietnam

Hem turistik açıdan hemde yaşanılabilirlik ölçüsü açısından en iyi ülkelerden birtanesidir. Birçok gezgin’in bulunduğu, sürekli ziyaret ettiği ve turistik açıdan çok yoğun bir ülkedir. Hatta günde 5$’a rahatça konaklayabilirsiniz. Yeme içme olayı restorana göre değişebilir, ucuz bir yer bulursanız 5-6$’a yiyebilirsiniz. Toplu Taşıma 0,85 cent, Benzinin litre fiyatı ise 1,35$ olarak biliniyor.

Arnavutluk:

Arnavutluk. Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi..

Arnavutluk

Özellikle vizesiz girişten dolayı oldukça fazla tercih edilen Arnavutluk en ucuz ülkelerden birisidir. Kısacası turistik açıdan ilginizi çekecek çok fazla birşey olmasa da yaşamak için ucuz sayılmaktadır. Konaklama için kişi başı 10 dolar civarında ödeme yapıyorsunuz. Bununla birlikte yemek için de 10 dolar, toplu ulaşım ise 0,45 cent civarında. Benzinin litresi ise 1,5$ olarak biliniyor.

Sri Lanka:

Sri Lanka

Sri Lanka

En iyi ve en ucuz ada hangisi derseniz yurtdışında Sri Lanka derim. Üstelik mutlaka görmeniz gereken Sri Lanka adasında günlük 30-35 dolara bir yaşam sürebilirsiniz. Özellikle konaklama 6 dolar ve üzeri olarak değişkenlik gösterebiliyor. Yemek 5 dolar, Toplu taşıma ise 0,25 cent, benzinin litre fiyatı ise 1 dolar olarak bilinmektedir.

Endonezya:

Endonezya. Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi..

Endonezya

Endonezya’da Bali’yi bilirsiniz. Çok güzel ve oldukça fazla turist ağırlayan bölgelerden birtanesi. Bali’de bazı bölgeler çok pahalı olsada inanın daha ucuz yerlere de rastlamak mümkün, dolayısıyla gitmeden önce iyi bir araştırma yapmak gerek. Bali’de ortalama 6-8 dolar arasına konaklayabilir, 10 dolara yemek yiyebilirsiniz. Toplu Taşıma 0,50 cent benzinin litre fiyatı ise 0,75 dolardır.

Ukrayna:

Ukrayna

Ukrayna

Ülke bildiğimiz gibi özellikle Türk gençlerinin en uğrak yeridir. Gece hayatıyla, ucuz olmasıyla en çok gezilen bölgelerden biridir. Özellikle alkol, yemek, gece hayatı, konaklama hepsi neredeyse çok ucuz. Ukrayna’da normal bir hostel’de 4 dolara konaklayabilir, ortalama 7 dolara dışarıda yemek yiyebilirsiniz. Toplu taşıma 0,20 cent benzinin litre fiyatı ise 1 dolardır.

Gürcistan:

Ülke, özellikle doğal güzellikleri ve yaylalarıyla Türkiye'deki Karadeniz coğrafyasıyla benzerlik taşımaktadır.. Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi..

Ülke, özellikle doğal güzellikleri ve yaylalarıyla Türkiye’deki Karadeniz coğrafyasıyla benzerlik taşımaktadır..

Gürcistan Türkiye’ye yakınlığı ilede bilinen en ucuz ülkelerden. Gittiğinizde sizlerde ne kadar ucuz olduğunu göreceksiniz. Özellikle Tiflis şehri görülmeye değer. Burada ortalama 5 dolara konaklayabilirsiniz, yemek için de ortalama 10 dolara bir restoranda yiyebiliyorsunuz. Toplu taşıma 0,30 cent benzinin litre fiyatı ise 0,75 cent olarak bilinmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi