e
sv

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her anında yanımızda. Her türlü sorunu çözmek, adres bulmak, internette sörf yapmak ya da sosyal medya hesaplarımıza göz gezdirmek için akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz. Özellikle sık sık seyahat eden ve yurt dışı yolculuğu yapanlar için oldukça hayati önem taşıyor. Akıllı telefonlara yükleyeceğimiz birkaç uygulama ile en sıkıntılı anlarda çıkış yolu bulabiliyoruz. Yolculuk anında çıkan ufak sorunlara kolayca çözüm bulmamıza yardımcı oluyor. İşte bu uygulamalardan en işlevsel 5 tanesi;

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

1. TripIt

Seyahat sırasında kafa karışıklığını ortadan kaldıran TripIt, e-posta hesabıyla eşgüdümlü olarak çalışıyor. Tüm planları basit ve pratik hale getirmeye yardımcı olan uygulama, bu planları çevrimiçi paylaşım seçeneği ile arkadaşlarınıza ulaştırmanıza da yardımcı oluyor. Ayrıca rezervasyon detayları ve ulaşım biletlerini e-posta bağlantısı sayesinde otomatik olarak önünüze koyan uygulama oldukça işlevsel.

2. Turna

Kuşlar gibi bedava uçun, istediğiniz yere konun mottosuyla avantajlı uçak bileti seçenekleriyle dünyanın birçok noktasına uçak bileti satan Turna.com‘un cep telefonu uygulaması seyahat severlerin hayatını kolaylaştırıyor. Turna uçak bileti uygulaması ile istediğiniz an istediğiniz destinasyona uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca, kazandığınız puanları yeni biletler için kullanabilirsiniz.

3. Airbnb

Airbnb, dünyanın dört bir yanından sisteme dahil olan kişilerin kiraladığı apartman dairesi ya da odaları görebildiğiniz bir uygulama. Ayrıca oldukça yaygın kullanılıyor. Otel odasına yüksek fiyat vermek yerine, ev ortamında uygun fiyata konaklamak isteyenleri bir arada buluyorsunuz. Aynı zamanda 200 ülke ve 34 binden fazla şehirdeki konaklama seçeneklerine göz atıyorsunuz.

4. Google Translate

Yurt dışı seyahatlerde en çok sorun yaratan konulardan biri yabancı dil. Dünya diline dönüşen İngilizce bazı ülkelerde anlaşma dili olarak kullanılıyor. Ancak İngilizce konuşulmayan coğrafyalarda anlaşmak sıkıntılı oluyor. Bu sebeple sesli ya da yazılı çeviri yapan, yazılı çeviriyi seslendirebilen Google Translate ile bilinmeyenler bilinene dönüşüyor.

5. XE Currency

XE Currency, dünyadaki para birimleri arasında hesap yapmayı sağlayan bir uygulama. Özellikle yurt dışı seyahatlerde kabusa dönüşen fiyat hesaplama durumu bu uygulama ile ortadan kalkıyor diyebiliriz. Ayrıca aynı anda 10 farklı para birimini takip edip, çapraz kurlara göz atabiliyorsunuz. Üstelik uygulama, internet bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabiliyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması