e
sv

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri

Gideceğiniz Ülkeyi Tanıyın ve Araştırın
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri:

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri: Yurt dışında çalışmak kariyer planlamanız için altın değerinde bir husustur. Unutulmaz anıların yanı sıra, hayatınız için yep yeni bir sayfa açma fırsatını elde edersiniz. Yurt dışında çalışmak bazılarına korkutucu gelse de, bazıları için ulaşılması güç bir hayaldir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençler yurt dışına çıkarak farklı kültürlerle etkileşim içine girerler. Kariyer basamaklarını tek tek tırmanırken, özgüvenleri yerine gelir. Tabi ki herkes böyle bir fırsatı elde edemez. Eğer elinizde böyle bir fırsat veya imkân varsa, zannımızca denemeye değer olduğunu düşünün. Ancak böyle bir karar vermeden önce yurt dışında yaşam ve çalışma ile ilgili önerilere kulak asmalınız.

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri

1. Gideceğiniz Ülkeyi Tanıyın ve Araştırın:

Gideceğiniz Ülkeyi Tanıyın ve Araştırın. Yurt dışında çalışmak için 10 öneri..

Gideceğiniz Ülkeyi Tanıyın ve Araştırın

Yurt dışına çıkmadan önce ilk olarak gideceğiniz ülkenin kültürünü, yaşantısını, geleneklerini ve imkanlarını araştırın. Bu sayede orada yaşamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

2. Vize Şartlarını Öğrenin:

Vize Şartlarını Öğrenin

Vize şartlarını öğrenin. Özellikle önemli hususlardan birisi.

Her şeyden önce vize almak gereklidir. Gideceğiniz ülkenin vize şartlarını ve izinlerini öğrenin. Eğer size verilmeyecek bir sorun oluşursa, yarı yolda kalarak arzularınızı da yolda bırakmayın. Vize alabileceğinizden emin olun.

3. Gideceğiniz Ülkenin İstihdamına Bakın:

Gideceğiniz Ülkenin İstihdamına Bakın. Yurt dışında çalışmak için 10 öneri..

Gideceğiniz Ülkenin İstihdamına Bakın

Öncelikle herhangi bir konuda uzmanlığınız yoksa, gideceğiniz ülkede ne iş yapabilirsiniz iyi bir araştırın. Örneğin Amerika’da tır şoförleri oldukça iyi para kazanıyor, ancak bu mesleği icra etmek oldukça zordur. İş olanaklarını iyice araştırıp detaylı analiz etmeniz gerekebilir.

4. Kendi Muhasebenizi Yapın:

Kendi muhasebenizi yapın, lakin ekonomik olarak gittiğiniz ülkede ayakta kalmak zorundasınız..

Kendi muhasebenizi yapın, lakin ekonomik olarak gittiğiniz ülkede ayakta kalmak zorundasınız..

Yurt dışında herhangi bir şekilde iş hayatınıza başladınız diyelim. Çalışmanın yanı sıra hayatta kalmak için bir eve, yemeğe ve paraya da ihtiyacınız olacak. Bunun için de araştırmaya tabii ki. İşinizden geriye kalan zamanlarda, dinlenme payınızı da hesaplayarak park time çalışma seçeneklerini de araştırabilirsiniz.

5. Çalışma İzninizi Garantileyin:

Çalışma izninizi garantileyin, kısacası kimse ortada kalmak istemez.. Yurt dışında çalışmak için 10 öneri..

Çalışma izninizi garantileyin, kısacası kimse ortada kalmak istemez..

Tabi ki yurt dışına çalışmaya gidiyorsanız, çalışma izni almanız gerekiyor. Çalışma izni almak için gereken belgeler ülkelere göre farklılık gösterebiliyor. Gideceğiniz ülkenin konsolosluğundan yardım alarak, evraklarınızı tamamlayabilirsiniz.

6. Yabancı Dil Öğrenin:

Yabancı dil öğrenin, bu yüzden hiç kimse zorda kalmak istemez..

Yabancı dil öğrenin, bu yüzden hiç kimse zorda kalmak istemez..

Gittiğiniz ülkede etrafa boş bakışlarla bakarsanız, tabi ki kendinizi geliştiremezseniz. Bu yüzden gitmeden önce yabancı dil konusunda kendinizi geliştirin. Ne kadar akıcı ve zeki konuşursanız, işinizde o kadar ilerlersiniz.

7. Nasıl İş Bulabilirsiniz Araştırın:

Nasıl iş bulabilirsiniz araştırın. Özellikle yurt dışında part time işler oldukça revaçta.. Yurt dışında çalışmak için 10 öneri..

Nasıl iş bulabilirsiniz araştırın. Özellikle yurt dışında part time işler oldukça revaçta..

Kafanızda belirli bir iş yoksa, kendinize uygun işleri araştırın. Hem internette hem de gezerek kendinize iş bakabilirsiniz. Ufak bir işle başlayıp daha sonra kademe kademe de yükselebilirsiniz.

8. Çevrenizi Geniş Tutun:

Çevrenizi geniş tutun

Çevrenizi geniş tutun

Yurt dışında çalıştığınız süre boyunca çevrenizi oldukça geniş tutun. Ne kadar geniş bir ağınız olursa, geri döndüğünüzde o kadar bağlantınız kalır. Sosyal medyayı aktif kullanarak ağınızı genişletin.

9. Sertifikaya Önem Verin:

Sertifikaya önem verin. Özellikle mesleki sertifikalar, yurt dışında çok önemli..

Sertifikaya önem verin. Özellikle mesleki sertifikalar, yurt dışında çok önemli..

Bol bol sertifika almaya özen gösterin. Örenğin ileri derece Excell bilgisi, her meslek için gerekli olan sertifikalar arasında yer alıyor.

10. Asla Pes Etmeyin!

Asla pes etmeyin, lakin ederseniz kaybedersiniz..

Asla pes etmeyin, lakin ederseniz kaybedersiniz..

Son olarak şunu söylemek isteriz ki, hayallerinizden vazgeçmeyin. Karşınıza ne tür zorluk çıkarsa çıksın, her zorluktan bir ders çıkarabileceğiniz gerçeğini unutmayın..

Düşük bütçe ile seyahat etmenin yolları ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yurt Dışında Çalışmak için 10 Öneri