e
sv

Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir

Hong Kong-Çin'de yeni yıla girmek
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Yıla Girmek İçin Dünyanın En Güzel 5 Şehri:

Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir: Yeni yıla sayılı zamanlar kala, pek çoğumuz yeni yıla girmek için bazı planlar yapmaya başladı. Bununla birlikte yeni yıla girmeyi ülke sınırları dışında gerçekleştirmeyi düşünenler için farklı ve dünyanın en özel 5 güzergâhını sizler için derledik.

Yeni yıla girerken dünyanın birçok ülkesi çeşitli hazırlıklara başladı bile. Bazı ülkeler ise bunun için kapsamlı ve özel planlamalar yapıyor. Yani kısacası görkemli bir yeni yıl kutlaması gerçekleştirmek artık ülkeler için bir yarış şekline büründü.

Bu makalemizde en güzel yeni yıl gösterilerinin yapıldığı şehirlerde ve yeni yıla girmek için en ideal yerler hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışacağız. Büyük coşkunun hakim olduğu bu özel günde, her ülke bazı caddeler, sokaklar, köprüler veya tarihi kulelerde görkemli havai fişek gösterileri hazırlıyorlar. Eğlencenin doruk noktasına çıktığı bu anlar ve geri sayım heyacanını yaşayacağınız anları eşsiz bir renk cümbüşüyle kutlamak, hayatınızdaki en özel anlardan birisi olacaktır kuşkusuz.

Maliyeti milyonlarca doları bulan bu kutlamalarda, ülkelerin hiç bir türlü maddi fedakârlıktan kaçınmadıklarını da söylemek çok realist bir bakış açısı olacaktır. İşte size dünyanın sıra dışı şehirlerinden büyüleyici yılbaşı kutlamalarına tanıklık edeceğiniz kentler..

Londra’da yeni yıla girmek:

Londra’da yeni yıla girmek. Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir..

Londra’da yeni yıla girmek

İngiltere’nin başkenti Londra her yıl coşkulu bir gösteri ve kalabalık eşliğinde yeni yıla merhaba diyor. İlk olarak Big Ben olarak bilinen saat kulesinden başlayan harika gösteriler, Londra’nın diğer noktalarından daha farklı manzaralar ile çeşitlendiriliyor. Özellikle London Eye olarak bildiğimiz Avrupa‘nın en büyük dönme dolabındaki muazzam ışık silüeti, Thames Nehri’den bambaşka bir şekilde gözlenmektedir. Birçok farklı açıdan da bu eşsiz renk cümbüşüne tanıklık etmek mümkün. Gösterileri her yıl 250-500 bin arasındaki katılımcının izlediği tahmin edilmekte. Yeni yılın ilk saniyesi ile birlikte başlayan havai fişek gösterisine kiliseden yükselen çan sesleri eşlik ediyor. Kalabalıktan yükselen çığlık sesleri, müziğin dinmek bilmeyen ritmi ve havai fişeklerinin patlama sesi eşliğindeki renk skalası, ciddi anlamda görülmeye değer.

Hong Kong-Çin’de yeni yıla girmek:

Hong Kong-Çin'de yeni yıla girmek. Yeni Yıla Girmek İçin Dünyanın En Güzel 5 Şehri..

Çin’de yeni yıla girmek

Hong Kong, Çin’in en önemli şehirlerinden birisidir.  Özellikle bu şehrin en yüksek binasından başlayan gösteriler, kendisine şehrin diğer bölgelerinden eşlik eden renkli ışık gösterileri ve havai fişekler ile devam ediyor. Bunun yanında milyonlarca kişinin izlediği bu gösteriler, teknoloji beşiği olan Hong Kong’un ve Çin’in her sene düzenlenen bir klasiği haline gelmiş durumda. Son olarak dünyada yeni yıla ilk giren ülkeler arasında beşinci sırada bulunan Hong Kong’da, eğlenceler çeşitli faaliyetlerle günün ilk ışıklarına kadar devam etmekte.

Sydney-Avustralya’da yeni yıla girmek:

Sydney-Avustralya’da yeni yıla girmek

Sydney-Avustralya’da yeni yıla girmek

Yeni yıla giren şehirler arasında ilk başlarda yeralan kentte, özellikle dünyanın en etkileyici havai fişek ve ışık gösterilerinden birisini izlemek mümkün. Kısacası Sydney’in meşhur liman köprüsü üzerinde büyük bir eğlence ve müzik ile başlayan gösteriyi, şehrin onlarca noktasında aynı anda patlayan havai fişekler tamamlıyor. Başka bir deyişle Sydney’i adeta renkli ışıklara bürüyen bu etkileyici görsel şöleni, ana tanıklık ederek burada yaşamak doyumsuz bir keyif. Aynı zamanda bu gösteriyi de dünyanın çeşitli noktalarından gelen 1.5-2 milyona yakın insanın izlediği de, istatistiksel bir gerçek.

Auckland-Yeni Zelanda’da yeni yıla merhaba demek:

Auckland-Yeni Zelanda’da yeni yıla merhaba demek. Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir..

Özellikle Auckland-Yeni Zelanda’da yeni yıla merhaba demenin keyfi başka oluyor..

Auckland; “dünyada yeni yıla gösteriler eşliğinde giren ülkeler” deyipte Auckland’ı unutmak olur mu ? Yeni Zelanda‘nın büyüleyici yeni yıl coşkusunu insanlara eşsiz duygularla yaşatacak bir şehir. Auckland, sadece yeni yıl kutlamalarıyla değil; aynı zamanda ülkede en çok eğlencenin de organize edildiği bir kent. Özellikle Sky Tower’da yapılan hem yeni yıl gösterileri, hem de zaman zaman tekrarlanan görsel şölenler, nefes kesici mahiyette ve lahzayı yaşamaya değer.

Washington-Amerika’da yeni yıla hoşgeldin deyin:

Washington-Amerika'da yeni yıla hoşgeldin deyin

Washington-Amerika’da yeni yıla hoşgeldin deyin

Washington gibi bir kentte yeni yıla merhaba demeyi eminiz ki birçoğunuz isterdi. Özellikle geri sayımın başlamasının ardından sessizliğin hakim olduğu Washington’ta, sayımın bitmesiyle sessizliğin yerini havai fişek patlamaları alıyor. Kısacası havai fişeklerin milyonlarca insanın sesiyle karışımından geriye kalan ise, o gökyüzündeki müthiş renk skalası. Aynı zamanda, bu tarz gösterilerden hoşlanmayanlar için şehirde farklı etkinlikler de yapılmakta.

Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir

Düşük bütçeyle nasıl seyahat edilir ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeni Yıla Girmek İçin En Güzel 5 Şehir