e
sv

Kamp Yapmanın Maliyetleri

169 Okunma
Kamp Yapmanın Maliyetleri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kamp Yapmanın Maliyetleri: Her insan hayatının belirli bir döneminde kamp yapmayı hayal etmiştir. Kimileri bunu eyleme geçirebilmiş, ancak bazıları kamp yapmanın maliyetleri düşükte olsa bunu uygulamaya geçirememiştir. İnternet üzerinde sıkça kamp fotoğrafları görürüz. Şehrin gürültüsünden uzak olmak insanın içini huzur ile doldurur. Ayrıca o anda orada olma isteği uyandırır.

Kamp Yapmanın Maliyetleri:

Kamp Yapmanın Maliyetleri

Kamp yapma maliyetleri genelde düşüktür, ancak bölgesel olarak farklılıklar gösterebilmektedir..

Bazı kamp alanlarının pek çok avantajı bulunmaktadır, ancak bunların başında elbette kamp yapmanın maliyet açısından düşük olması gelmektedir. Konaklama tesislerine ödenen para ile yalnızca belirlenen gün sayısı kadar konaklamak gerekirken, ancak kamp için böyle bir durum söz konusu değildir. Satın alınan malzemeler ile defalarca kamp yapabilirsiniz. Bunun yanında istenilen bölgede, istenilen süre boyunca kalmanız mümkündür. Doğa ile baş başa bir tatil fikri, lakin çoğu insana çok güzel ve kolay gelmektedir. Ancak kamp yapılacak yerlerin çoğunda yumuşak bir yatak, temiz bir banyo ve güzel bir lokanta bulamayabilirsiniz.

Haydi Kampa!

Özellikle yaz aylarında Akdeniz ve Ege Bölgeleri, kampçılar ile dolup taşmaktadır. Bunlar; Balıkesir, Muğla, Isparta ve Antalya illeridir. Bu illerde kamp yapmaya uygun fazlasıyla koy bulunmaktadır. Bu koyların bazıları ücretli olduğu gibi, lakin ücretsiz koy bulma ihtimali de yüksektir. Konaklama süresince tatilinizi kolaylaştıracak donanımların yanınızda olması gerekmektedir, çünkü tek bir çadır ile kamp yapmak pek mümkün değildir.

Nelere İhtiyacım Var?

Kampta Nelere İhtiyacım Var

Kampta uyku tulumundan tutunda, yere sereceğiniz kilime, küçük tencere ve tavalara bile ihtiyacınız olabilmektedir. Kamp malzemelerini mümkün olduğunca çok ihtiyaç duyulan eşyalardan oluşturun.

Öncellikle rahat uyumanızı sağlayacak; mat, uyku tulumu ya da şişme yatak gibi seçenekleri gözden geçirmelisiniz. Kamp yapılacak bölge ve iklim şartları düşünüldüğünde, bu seçenekleri daraltmak mümkündür. Yaz kamplarında uyku tulumuna ihtiyaç duymayabilirsiniz, çünkü fazla sıcaklardan dolayı bunaltıcı gelebilmektedir. Kış kamplarında ise mutlaka uyku tulumu ve yer ile bağlantınızı kesecek bir şişme yatağa ihtiyaç duyulmaktadır. Bir diğer temel ihtiyaç ise beslenme malzemeleridir, fakat bunları önceden temin etmeniz gerekmektedir.

Sırt çantası seçimi nasıl yapılmalıdır ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kamp Yapmanın Maliyetleri