e
sv

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Düden Şelalesi: Kepez Hidroelektrik Santrali'nden kaynağını alan 40 metre yüksekliğinde bir şelaledir..
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Düden Şelalesi Gezi Rehberi:

Düden Şelalesi Gezi Rehberi: Antalya ilinin sınırları içerisinde bulunan Düden Şelalesi ülkemizin sahip olduğu doğal güzelliklerden birisidir. Bundan dolayı Antalya gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeli ve bu şahane şelaleyi kendi gözlerinizle görmelisiniz. Bölgede Aşağı Düden ve Yukarı Düden olarak iki farklı şelale var. Ayrıca piknik yapabileceğiniz mesire alanı da yer alıyor.

Şehir yaşamından uzakta doğaya dönebileceğiniz bir yer olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle turizm açısından da ülkemize çok şey katan Düden Şelalesi’nin güzelliğini anlatmaya kelimeler yetmez. Mis gibi havasıyla ve nefis manzarasıyla görmeniz gereken harika bir yerdir. Siz de kalabalıktan uzaklaşıp doğa içerisinde sessiz bir gezi yapmak istiyorsanız, sizlere rehber olacak Düden Şelalesi yazımıza bir göz atmalısınız.

Düden Şelalesi Hakkında Bilgi:

Düden Şelalesi: Kepez Hidroelektrik Santrali'nden kaynağını alan 40 metre yüksekliğinde bir şelaledir..

Düden Şelalesi: Kepez Hidroelektrik Santrali’nden kaynağını alan 40 metre yüksekliğinde bir şelaledir..

Antalya’nın ve ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Bunun yanında merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan şelaleler her yıl yüzbinlerce turiste de ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında Antalya’nın denizi için gelen turistlerin gözde mekânıdır diyebiliriz. Düden Şelalesi, Aşağı ve Yukarı Düden olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Etrafında ise oldukça geniş bir alan bulunmaktadır. Kısacası bu alanın yeşilliklerle çevrili, şelaleyi kucakladığını rahatlıkla görebilirsiniz. Hem yeşile hem de maviye doyabilirsiniz. Özellikle 40 metre yükseklikten aşağı süzülen şelaleyi gördüğünüz anda hayran kalacağınıza eminiz.

Düden Şelalesi’nde Ne Yapılır?

Düden Şelalesi’nde Ne Yapılır ?

Düden Şelalesi’nde Ne Yapılır ?

Yaz aylarında yerli ve yabancı yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan Düden Şelalesi’nde yapabileceğiniz aktivite oldukça sınırlıdır. Ancak şelalenin çevresinde inanılmaz fotoğraflar çektirirken, sizler için ayrılan mesire alanında piknik yapabilirsiniz. Yemek sonrasında ise bol oksijenli ve bol yeşillikli bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Fotoğrafçıların hayran olduğu şelalede son zamanlarda kahvaltıcılar da oldukça çoğaldı. Sevdiklerinizle beraber bir Pazar sabahı kahvaltısını burada yapabilirsiniz.

Düden Şelalesi’ne Ne Zaman Gidilir?

Düden Şelalesi’ne genellikle yaz aylarında gidiliyor. Ancak daha sakin ve rahat bir zamanda gitmek isterseniz bahar aylarını tercih etmenizi öneririz. Mayıs ayı bunun için ideal olabilir. Şelalenin eşsiz manzarasını görmek için harika bir fırsat yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda çevre civarında yeni açan bahar çiçeklerini de görme imkanına sahip olursunuz.

Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri:

Düden Şelalesi, 08.00 ve 19.30 arası hizmet veriyor. Kış aylarında ise daha geç açılıp daha erken kapanabilir.

Düden Şelalesi Giriş Ücreti:

Kepez Mesire Alanı içerisinde bulunan Düden Şelalesi’ne giriş ücretlidir.

Yetişkin: 5 TL (mart 2021)
Öğrenci: 3 TL (mart 2021)

Not: Müze kart geçerli değildir. Piknik alanı için ayrı bir ücret ödemenize gerek yoktur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Düden Şelalesi Gezi Rehberi