e
sv

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi: Orman özellikle temiz hava depolayıp, yürüyüşten ve doğa sporlarından keyif alanların uğrak yeridir.
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi:

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi: İstanbul’un oksijeni tabiriyle tanıdığımız Belgrad Ormanı… Son zamanlarda giderek betonlaşan İstanbul için vazgeçilmez bir  doğa alanı olduğunu söyleyebiliriz. Belgrad Ormanı, İstanbul’da yer alır. Avrupa yakasında bulunan orman İstanbul’un sayılı büyük yeşil alanlarındandır. Bölgedeki belli alanlar, bazı dönemlerde içme suyu kaynağı olarakta kullanılmıştır. Günümüzde yalnızca yürüyüş, koşu ya da doğaz gezisi için ziyaret edilmektedir.

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi: Orman özellikle temiz hava depolayıp, yürüyüşten ve doğa sporlarından keyif alanların uğrak yeridir.

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi: Orman özellikle temiz hava depolayıp, yürüyüşten ve doğa sporlarından keyif alanların uğrak yeridir.

Belgrad Ormanı’nda birbirinden farklı ve çeşitli kuş, bitki, hayvan türlerini görebilirsiniz. Aynı zamanda ormanda avlamanın yasak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Belgrad Ormanı’nda Neler Yapılır?

Belgrad Ormanı Kahvaltı:

Öncelikle Belgrad ormanında solayacağınız oksijen ve yürüyüş süresince kaybedeceğiniz enerji sizi ciddi derece de acıktıracaktır. Sabah erken saatlerde ormana gittiğiniz zaman, kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekanla karşılacaksınız. Hem bu mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz hem de orman içerisinde yer alan piknik masalarında kendi getirdiğiniz yiyeceklerle kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca orman içerisinde yer alan gölün kenarına ve uygun alanlarına bir sofra bezi sererek kendinize hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Belgrad Ormanı Kamp:

Belgrad Ormanı kampçılar için de muhteşem güzergahlardan birisidir. Eğer ziyaretiniz esnasında bölgeyi beğendiyseniz ve ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa burada kamp yapabilirsiniz. Tabi ki yerel belediyelerden ve özel yerlere ait olan kuruluşlardan izin alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası izin almadan orman içerisinde kamp yapmak yasaktır.

Belgrad Ormanı Yürüyüş:

Belgrad Ormanı, İstanbul’un en güzel yürüyüş alanlarından birisidir. Burada yürüyüş ya da hafif tempoyla koşu yapabilirsiniz. Gölün etrafında 6 kilometrelik bir parkur bulunmaktadır.

Belgrad Ormanı Bisiklet Kiralama:

Yürümek ya da koşmak, tercihlerinizden birisi değilse; orman içerisinde bisiklet kiralama imkânına da sahipsiniz. Aynı zamanda bisikletler için parkur da bulunmaktadır. Koşu, bisiklet yarışı gibi etkinliklerde zaman zaman düzenlenmektedir.

Belgrad Ormanı Mangal:

Belgrad Ormanı içerisinde, bazı mesire alanlarında mangal yapabilirsiniz. Lakin tüm mangal yakma işlemleri izne tabidir. Özellikle ormanın yasak olan bölgelerinde mangal yapan kişiler için oldukça ağır para cezaları verilmektedir.

Belgrad Ormanı’na Ne Zaman Gidilir?

Belgrad Ormanı Sonbahar: Kısacası, fotoğrafçılar için Belgrad Ormanları'nın en güzel mevsimi sonbahardır..

Belgrad Ormanı Sonbahar: Kısacası, fotoğrafçılar için Belgrad Ormanları’nın en güzel mevsimi sonbahardır..

Yaz ve bahar mevsimlerinde Belgrad Ormanı oldukça kalabalık ziyaretçi ağırlamaktadır. Aynı zamanda sonbahar mevisimi de, renklerin muazzam harmonisini görmek için mükemmel zaman aralıklarından birisidir. Özellikle orman, sonbahar mevisiminde fotoğrafçıların yoğun ilgisine mazhar oluyor. Hafta sonu ise, pek fazla tercih edilmeyecek düzeyde yoğun ve kalabalıktır.

Belgrad Ormanı Giriş Ücreti 2021:

Belgrad Ormanı’na giriş ücretlidir. Yayalar için giriş ücreti 4 TL, otomobil ile girmek 10 TL, minibüs 35 TL, midibüs 60 TL, otobüs için giriş ücreti 110 TL’dir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi