e
sv

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi: Koru özellikle, büyüleyici boğaz manzarasıyla dikkat çekmektedir..
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi:

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi: Anadolu Yakası’nın en güzel ve eşsiz manzarasına sahip doğal alanlarından biridir. Kanlıca sırtlarında yeşilliklerle dolu ve Ortaköy, aynı zamanda Rumeli Hisarı manzarasına sahiptir. Koru için kelimenin tam anlamıyla Boğaz’ı önünüze seriyor diyebiliriz. Çam ağaçlarıyla süslenmiş koruda 3 kilometrelik bir de yürüyüş parkuru bulunuyor. Koru içerisinde kafe, restoran, organizasyon ve davet verebileceğiniz kuruluşlar haricinde otopark ve çocuk parkı da yer alıyor.

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi: Koru özellikle, büyüleyici boğaz manzarasıyla dikkat çekmektedir..

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi: Koru özellikle, büyüleyici boğaz manzarasıyla dikkat çekmektedir..

Mihrabat Korusu III. Ahmet’e, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından armağan edilen kasr’dan gelmektedir. Ancak o dönemde gerçekleşen yeniçeri isyanıyla birlikte kasr yok edilmiştir. Geriye Mihrabat Korusu kalmıştır.

Günümüzde mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda boğazın her iki kısmı da görünmektedir. Özellikle İstanbulluların en sevdiği yerlerden biridir. Kısacası yemyeşil çevresi ve mükemmel deniz manzarasıyla etrafında bulunan her canlıya nefes aldırır.

Mihrabat Korusu Nerede?

Mihrabat Korusu, İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Kanlıca sırtlarından muhteşem bir Boğaz ve İstanbul manzarasına sahiptir.

Mihrabat Korusuna Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusu’na ulaşmak için Üsküdar’dan kalkan 15, 15T, 15P numaralı İETT hatlarına binebilirsiniz. Kanlıca durağında indikten sonra koruya yürüyerek 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınız ile koruya ulaşmak isterseniz de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde Kavacık sapağından sapmalısınız. Daha sonra yol boyunca Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmeniz yeterlidir.

Konum için tıklayınız..

Mihrabat Korusu Giriş Ücreti 2021:

Mihrabat Korusu’na girmek ücretsizdir. Yalnızca otopark için araç ile geldiyseniz 20 TL ücret alınmaktadır.

Mihrabat Korusu’nda Kahvaltı:

Mihrabat Korusu’nun eşsiz manzarasında kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Başka bir deyişle hafta içi ve hafta sonu farketmeksizin, sevdiklerinizle beraber serpme kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz. Serpme kahvaltıda ise size sunulan yiyecekler arasında zeytinler, peynir çeşitleri, bal, kaymak, poğaça, börek, yumurta, menemen, ekmek ve söğüş tabağı bulunmaktadır.  Bununla birlikte sınırsız çay ile birlikte sunulan serpme kahvaltının fiyatı ise kişi başı 62 TL’dir. Aynı zamanda açık büfede 180’den fazla çeşit sunulmaktadır.

Mihrabat Korusu Etkinlik ve Organizasyon

Mihrabat Korusu Etkinlik ve Organizasyon

Aynı zamanda koruda çeşitli etkinlikler ve organizasyonlarda düzenlenmektedir. Bununla ilgili Mihrabat korusu sitesinden bilgi alabilirsiniz..

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi