e
sv

Satun Gezi Rehberi

Satun Gezi Rehberi
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Satun Gezi Rehberi:

Satun Gezi Rehberi: Tayland’a gelen herkesin kesinlikle görmesi gereken farklı bir yeri daha tanıtıyoruz. Güney Tayland’da bulunan Satun; dikkat çekici bir detay ile anılmaktadır. Bu bölgede Müslüman halk çoğunluktadır. Aynı zamanda, bu bölge, Malezya ile sınır oluşturmaktadır. Satun; Tayland sınırları içerisinde bulunan en turistik mekanlardan birisidir. Yemyeşil doğasının yanı sıra beyaz kumlu sahilleri ve berraklığına hayran kalacağınız denizi ile beraber size harika bir tatil seçeneği sunmaktadır. Bir Bangkok kadar olmasa da Satun’un da Tayland ziyaretçilerinin ilk tercihleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, şehre bağlı adalar da güzellikleri ve kalitenin adresi olmalarıyla dikkat çekmektedir.

Satun Gezi Rehberi

Satun Gezi Rehberi

Satun Gezilecek Yerler:

Satun’a bağlı olan çok sayıda ada bulunmaktadır. Ko Tarutao, Ko Li Pe, Ko Khai ve Adnag; mutlaka görmeniz gereken adalar arasında yer almaktadır. Özellikle bu adalar arasında ilk sırayı Adnag’a ayırmalıyız. Başka bir deyişle, yemyeşil doğası ve şırıl şırıl akan şelaleri ile Adnag adasında cennetten farksız bir gün geçirebilirsiniz. Buna ek olarak, Tarutao Ulusal Parkı; sahip olduğu doğal güzelliklerinden ötürü Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak, Tham Le Stegodon mağarası da çok büyük olmasıyla dikkat çekmektedir. Mağaranın içerisinde bir de nehir bulunmaktadır. Bu nehirde yapılan kano yolculuğu ile harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bilhassa yolculuk sırasında rastlayacağınız sarkıt ve dikitler sayesinde adını coğrafya derslerinden duyduğunuz bu yapılara yakından tanıklık etme şansı yakalayacaksınız.

ilgili içerik Krabi Gezi Rehberi

Satun denilince akla ilk gelen yerlerden birisi de belki de adanın sembolü olarak bilinen Lover’s Gate’dir. Taylandlıların farklı inanışlarının olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu noktada, yine bir Tayland inanışına göre Lover’s Gate’in altından geçen çiftlerin bir daha ayrılmayacaklarına inanılmaktadır.

Lover’s Gate Satun

Lover’s Gate Satun

Satun; yukarıda anlattığımız gibi çok güzel bir yer olsa da ulaşım konusunda biraz sıkıntılı! Çünkü, buraya doğrudan yapılan herhangi bir uçak ve tren seferi bulunmuyor. Bu yüzden, Bangkok üzerinden Satun’a ulaşmak istiyorsanız önünüzdeki tek alternatif şehirlerarası otobüslerden faydalanmak!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satun Gezi Rehberi