e
sv

Krabi Gezi Rehberi

Krabi Gezi Rehberi
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Krabi Gezi Rehberi:

Krabi Gezi Rehberi: Tayland denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi de Krabi olmaktadır. Deniz turizmi açısından Tayland’ın belki de en önemli bölgesidir. Oldukça temiz bir denizi ve plajları bulunmaktadır. Aynı zamanda, denizden ve karadan yükselen kalker tepeleri; taraflı tarafsız herkesin hayran kalacağı bir görünüm sunmaktadır. Krabi’ye geldiyseniz buradaki plajlara uğramadan kesinlikle dönmemelisiniz. En ünlü plajlar arasında Railay, Rai Leh East, Phra Nang, Khlonh Muang, Ao Nang ve Tub Kaek yer almaktadır. Burada bulunan plajlar sayesinde harika vakit geçirebilirsiniz.

Krabi Gezi Rehberi

Krabi Gezi Rehberi

Krabi Gezilecek Yerler:

Plajların yanı sıra Krabi nehrinin her iki yakasında bulunan ikiz tepeler; şehrin sembolü olarak kendisini göstermektedir. Bu tepeleri ziyaret etmek için düzenlenen tekne turlarına muhakkak katılmalısınız. Buna ek olarak, Prens Lagünü; Krabi’nin kesinlikle görülmesi gereken mekanları arasında bulunmaktadır. Lagünü gören herkes kendisini bir masal diyarında hissedecektir. Fakat, lagüne tırmanmak pek kolay değil! Bu yüzden, tırmanış sırasında size rehberlik edecek insanlara ihtiyacınız olacak. Phra Nang Mağarası ise Krabi’nin en ilginç yapıları arasında bulunmaktadır. Bu mağaraya aynı zamanda Elmas Mağarası adı verilmektedir. Bu mağarada bulunan ve başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz coğrafi oluşumlar sayesinde kendinizi çok şanslı hissedebilir ve çok şey öğrenebilirsiniz.

Elmas Mağarası’nın içerisine inşa edilmiş olan Wat Tham Suea Tapınağı da Krabi’nin değerleri arasında bulunmaktadır. Krabi; sahip olduğu coğrafi yapılar sayesinde yalnızca tek bir sporun yapılmasını ön plana çıkarmaktadır. Kaya tırmanışı konusunda istekli ve deneyimli olduğunuz takdirde bu sporu burada yapma şansına erişebilirsiniz. Krabi’ye yalnızca kaya tırmanışı için gelen birçok ziyaretçi bulunmaktadır. Buna ek olarak, sertifika sahibi ziyaretçiler için de yakın adalara dalış turları düzenlenmektedir. Krabi’nin hemen yakınında bulunan Koh Chang adası da buraya geldiğiniz takdirde dikkatinizi çekecek yerler arasında bulunmaktadır. Burada bulunan çok sayıda plaj sayesinde harika vakit geçirebilirsiniz. Krabi’deki diğer adaları kolay bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız kano kiralamayı tercih etmelisiniz.

Wat Tham Suea Tapınağı

Wat Tham Suea Tapınağı

Krabi hakkında bu kadar detay öğrendikten sonra aklınızda buraya nasıl ulaşabilirim sorusu bulunacaktır. Krabi’ye ulaşmak için Bangkok üzerinden yapılan uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Bangkok’tan Krabi’ye düzenli olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra, bütçem az ama vaktim çok diyorsanız yaklaşık 12 saat süren otobüs yolculukları sayesinde Krabi’ye gelerek bahsettiğimiz bu eşsiz güzelliklere tanıklık etme şansına ulaşabilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Krabi Gezi Rehberi