e
sv

Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer

Marmaris, Muğla - Turkuaz Beach
avatar

admin

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer: Ülkemizi özellikle yaz aylarında birçok yabancı turistler ziyaret etmektedir. Yazın vazgeçilmezleri olan deniz, kum ve güneş herkesin tercihidir, fakat tatil için seçilen mekanların kalitesi, gezilecek yerleri ve mutfağı tatilin gidişatını belirleyen en önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Güzel bir tatil geçirmek hedefleniyorsa, özellikle tatil yapılacak şehrin, otellerin, kalınacak yerlerin çok iyi araştırılması gerekmektedir. Çünkü bazen “ne umdum ne buldum” durumu yaşanabilir ve tatiliniz istendiği gibi gitmeyebilir. Ufak tefek aksilikler bir yana yerli yabancı birçok turistin gidebileceği en güzel yerleri belirledik.

Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer:

Kaş, Antalya:

Kaş, Antalya - Turkey

Kaş, Antalya – Turkey. Kaş’taki plajlardan birinden manzara. Copyright: ® Atıf Zafrak

Türkiye’de tatil dendiğinde ilk akla gelen ilçelerden birisi Antalya’nın Kaş ilçesidir. Burada bulunan Kaputaş Plajı, beyaz kumlarla ve turkuaz mavisi suları ile oldukça meşhurdur. Ayrıca Xanthos Antik Kenti burada yer alır ve tarihin  derinliklerini burada keşfedebilirsiniz. Doğayla iç içe olabileceğiniz ve plajı pek çok kişinin ilgisine mazhar olan Patara Plajı‘nda, aynı zamanda Caretta Caretta‘ları yumurtlama mekânlarında ziyaret edebilirsiniz.

Marmaris, Muğla:

Marmaris, Muğla - Turkuaz Beach. Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer..

Marmaris, Muğla – Turkuaz Beach. Marmaris’in İçmeler ilçesinde bulunan Turkuaz Beach’den bir görünüm..

Muğla’nın incisi diye adlandırılan Marmaris, özellikle Ruslar ve Almanlar tarafından vazgeçilmez bir tatil beldesidir. Ayrıca Marmaris Kalesi, Hafsa Sultan Kervansarayı, Sarıana Türbesi ve İyilik Kayalıkları‘ndaki Arkeoloji Parkı’nı gezebilir ve Büyük Çarşı’da alışveriş yapabilirsiniz.

Hamsilos, Sinop:

Hamsilos, Sinop

Hamsilos, Sinop

Doğa ile baş başa, denizin tadına varmak isteyen herkesin tercihidir, lakin uygun fiyatlarının yanı sıra Hamsilos Koyu Tabiat Parkı’nı da ücretsiz gezebilirsiniz. Akliman Mesire Yeri ve Piknik Alanı’nda piknik yapabilirsiniz.  Bu doğal alanlarda kamp kurabilir ve birçok aktivite imkânı bulabilirsiniz.

Atakum, Samsun:

Atakum, Samsun. Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer..

Atakum, Samsun. Atakum-Samsun sahilinden bir gece manzarası.. Copyright: ® Samsun Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Dalgalarla boğuşmayı seviyorsanız özellikle Atakum henüz keşfedilmemiş tatil mekanlarından biridir. Bunun yanında Atakum sahilinde çok sayıda plaj bulunur ve oldukça temizdir. Ayrıca Amisos Tepesi ve M.Ö. 6. yüzyılda kurulmuş Amisos Antik Kenti’ni gezebilirsiniz. Burada fresko, heykeller ve çeşitli tarihi kalıntılar Samsun Arkeoloji Müzesi‘nde sergilenmektedir.

Bozcaada, Çanakkale:

Bozcaada, Çanakkale

Bozcaada, Çanakkale.  Copyright: ® Nejdet Düzen / Shutter Stock

Dört tarafınız berrak ve sakin sularla çevrili olsun istiyorsanız Bozcaada tam size göre. En çok tercih edilen plaj ise Ayazma Plajı‘dır. Ayrıca Bozcaada Kalesi, Bozcaada Müzesi, Bozcaada Polente Feneri ve Rüzgâr Gülleri, Bozcaada Meryem Ana Kilisesi, Bozcaada Rum Mahallesi ve Bozcaada Ayazma Manastırı’nı gezebilirsiniz. Bozcaada Şarap Fabrikaları’ndan çıkan şarapların tadına bakabilirsiniz.

Turistlerin Vazgeçemediği Ülke

Ülkemiz yerli ve yabancı turistler için tam bir tatil cennetidir. Öneri listesi dışında gezilip görülecek, tarihi ile sizi bambaşka diyarlara sürükleyecek mekânlar bulunmaktadır. Aynı zamanda doğa ile iç içe olabileceğiniz; denizin, kumun, güneşin tadını çıkarabileceğiniz birçok tatil mekânı bulunmaktadır.

Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer ve Bilgiler..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yabancı Turistler için Gidilebilecek 5 Yer