e
sv

Chiang Mai Gezi Rehberi

Chiang Mai Gezi Rehberi
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chiang Mai Gezi Rehberi:

Chiang Mai Gezi Rehberi: Tayland’ın kuzeyinde bulunan bir şehirdir. Başkent Bangkok’a yaklaşık 650 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tayland’ın en eski yerleşim yerleri arasındadır. Geçmiş dönemlerde Lanna Krallığı’na başkentlik yapmış olması onu diğer şehirlerden farklı kılmaktadır. Chiang Mai’nin bünyesinde birçok tarihi tapınak ve değerli yapı bulunmaktadır. Bu şehir; aynı zamanda Tayland’ın en hareketli ve canlı şehri olarak bilinmektedir. Yıl içerisinde dilek feneri festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Tayland’ın belki de en geleneksel şehri olarak dikkat çekmektedir.

Chiang Mai Gezi Rehberi

Chiang Mai Gezi Rehberi

Yerleşik olarak hayatlarını devam ettiren kabileler; varlıklarını ve kültürlerini devam ettirmek adına ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Siz de bu kabileleri ziyaret etmek istiyorsanız bunun için özel olarak düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Söz konusu kabileye Uzun Boyunlular adı verilmektedir. Bu kabilenin kadınları; beş yaşından itibaren boyunlarına taktıkları ve yıllar içerisinde sayısını arttırdıkları halkalar ile bilinirler. Kabilenin neden böyle bir şey yaptığına dair birçok inanış bulunmaktadır. Her şeyden önce, diğer kabilelere kıyasla daha farklı olmak istediklerini söylemek gerekir. Ayrıca, vahşi hayvanlardan korunmak adına bu halkaları taktıklarına dair farklı bir inanış da bulunmaktadır.

Chiang Mai Gezilecek Yerler:

Wat Phra That Doi Tapınağı

Wat Phra That Doi Tapınağı

Chiang Mai’ye geldiyseniz gezip görebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi bu şehir tapınaklarıyla meşhurdur. Özellikle şehrin en önemli tapınağı ise Wat Phra That Doi Suthep Tapınağı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte 700 yaşında olmasıyla dünya tarihine geçen bu yapıya ulaşmak için uzun bir merdiveni çıkmak gerekmektedir. İkinci bir tapınak ise Wat Chiang Tapınağı olarak geçmektedir. Şehrin geçmiş dönemdeki sahipleri olan Lanna halkının yaşantısına ve kültürüne ait izlerin bulunabileceği bu yapı ise Wat Vhedi Luang olarak bilinmektedir. Bu yapıya görür görmez hayran kalacaksınız. Chiang Mai’nin dünya çapındaki ünlü tapınağı ise Wat Rong Khun olarak bilinmektedir. Aynı zamanda gezginler tarafından Beyaz Saray olarak nitelendirilmiş bu tapınağın da kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Chiang Mai’de yukarıda bahsettiğimiz tapınakların haricinde çok sayıda park, müze ve bahçe yer almaktadır. İstediğiniz takdirde, bu yapıların her birini ziyaret edebilirsiniz. Bilhassa Dokmai Bahçesi; kesinlikle görmeniz gereken bir yerdir. Bitki çeşitliliği açısından son derece zengin olan bu bahçeyi ziyaret ederek kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Son olarak, Chiang Mai’de yerel hayvanları doğal ortamlarında ziyaret etmek için belirli turların düzenlendiğini de söylemeliyiz.

Chiang Mai Gezilecek Yerler

Chiang Mai Gezilecek Yerler

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Chiang Mai Gezi Rehberi