e
sv

Phuket Gezi Rehberi

Phuket Gezilecek Yerler
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Phuket Gezi Rehberi:

Phuket Gezi Rehberi: Phuket denilince akla harika bir adanın geldiğini herkes biliyor! Tayland ile hiçbir alakası olmayan insanlar dahi Phuket’i bilmektedir. Burası, hiç tartışmasız, Tayland’ın en çok turist çeken bölgesidir. Tayland’a bir köprü ile bağlı olması son derece estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Phuket’in sayısız özelliği bulunmaktadır. Herkesin hayran kaldığı doğal güzelliklerinin yanı sıra su altı zenginlikleri ve elbette çılgın gece hayatıyla Phuket herkesin görmek istediği bir şehirdir. Phuket adasını balayınızı geçirmek için de tercih edebilirsiniz. 2004 yılında yaşanan doğal felaketin ardından toparlanması biraz uzun süren Phuket; hayran kalacağınız detaylar ile aklınızı başınızdan alacak!

Phuket Gezi Rehberi

Phuket Gezi Rehberi

Phuket; Tayland adaları arasında konaklama başta olmak üzere eğlence mekanı ve restoran seçenekleri konusunda da birçok alternatife sahiptir. Burada birçok şey yapabilirsiniz. İstediğiniz takdirde her biri tarih kokan değerli mimari yapıları ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, dalış sporlarına katılarak harika vakit geçirebilirsiniz. Adanın plajları ise kaliteli olmakla beraber çok fazla kalabalık değildir. Kata, Patong, Karon, Surin, Kamala Bang Thao gibi plajları muhakkak görmelisiniz. Phuket yakınlarında bulunan Phang Nga Körfezi ise bilhassa kalker tepeleri ile son derece meşhurdur. Bunun yanı sıra, Leonardo Di Caprio’nun The Beach isimli filminin çekildiği eşsiz güzellikteki Koh Phi Phi adası; Phuket’e son derece yakındır. Adaya neredeyse her gün gemi seferleri düzenlenmektedir. Phuket’e gelmişken bu adayı görmeden dönmemelisiniz.

Phuket Gezilecek Yerler:

Phuket Gezilecek Yerler

Phuket Gezilecek Yerler

Chalong Bay:

Phuket’e gelen herkesin muhakkak görmesi gereken son derece güzel bir yer! Adanın doğu tarafında yer almaktadır. Çok renkli bir atmosferi bulunmaktadır. Gezilecek yerlerin sayısı bir hayli fazla olmakla beraber eğlence ve alışveriş imkanlarının da çok iyi olduğunu söylemeliyiz.

Big Buddha:

Chalong Bay’a gelen herkesin görmesi gereken bir yer olarak dikkat çekmektedir. Yerel halkın dua etmek için geldiği bu heykelin eşsiz tasarımına kesinlikle hayran kalacaksınız.

Karon Beach:

Adanın en uzun üçüncü plajı olmakla beraber harika bir görünüme sahiptir. Kaliteli otelleri, eşsiz mutfak lezzetleri, alışveriş fırsatları ile size hayal ettiğinizden çok daha fazlasını sunacaktır.

Patong Beach& Bangla Road:

Patong Beach

Patong Beach

Herkesin görmesi gereken detaylara sahiptir. Patong Beach; adanın en ünlü plajı olarak tanınmaktadır. Bunun yanı sıra, Bangla Road; gece hayatı konusunda harika imkanlara sahiptir. Plajın; doğa harikası olmakla beraber gündüz vakitlerinde turkuaz rengini alan denizi ve altın sarısı kumsalı ile buranın cennetten bir köşesi olduğunu söylemeliyiz.

Kata Beach:

Kata Beach

Kata Beach

Patong Beach kadar olmasa da size güzel imkanlar sunmaktadır. Plajın palmiye ağaçları ile çevrili olmasına hayran kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Mayıs ila Ekim ayları arasındaki dönemde buraya geldiyseniz sörf yapabilirsiniz. Kata Beach’in etrafında birbirinden kaliteli restoranlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, eğlence mekanlarının sayısı da bir hayli fazladır.

Old Phuket:

Phuket içerisindeki çok uluslu yapıyı gözlemlemek istiyorsanız buraya mutlaka gelmelisiniz. Özellikle burada, Taylandlılar dışında Çinliler, Hindistanlılar, Nepalliler, Malezyalılar ve farklı ülkelerden gelmiş insanlar yaşamaktadır. Aynı zamanda burada Phuket adasının zengin kesiminin ikamet ettiğini söyleyebiliriz.

Phuket FantaSea:

60 dönümlük bir alanda faaliyet gösteren Phuket FantaSea; fillerin kullanıldığı birbirinden güzel gösterilerin olduğu bir mekandır. Yüzlerce fil ve farklı hayvanlar ile beraber insanların da dahil olduğu farklı türden şovlar yapılmaktadır. Tayland kültürüne ait geleneksel öğelerin fantastik unsurlarla bir araya getirildiği şovlara hayran kalacaksınız. Her yaş grubuna hitap eden etkinlikler düzenlenmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Phuket Gezi Rehberi